thistlegorm

Nurkowanie na Thistlegorm

Thistlegorm leży 19.2 mil od Ras Mohammed i 31.2 mil od Zatoki Naama (dopłynięcie łodzią zajmuje ok. 4-5h ).
Zwiedzanie statku zazwyczaj dokonywane jest w dwóch fazach.
Pierwsze zanurzenie wykonuje się rankiem. To pierwsze, generalne zwiedzenie statku od najgłębszego poziomu rufowego, najlepiej od strony zachodniej znajdujące na 25m , oraz lokomotywę (która teraz leży na 28m , ok. 30m od statku).  Na 15m dostrzegamy idealnie zakonserwowaną wyciągarkę kotwicy.
Po południu drugie zanurzenie zwiedzanie środka statku, trzech ładowni i ich zawartości. Ładownia I –  jest najbardziej interesująca. Najgłębsze jej części zawierają leki, karabiny Lee Enfield MK III, gumowe obuwie i opony, a jej wyższe poziomy okupowane są przez motocykle BSA i kilka samochodów Morris. Ładownia II-  leżąca w połowie statku, wraz z wejściem odgrodzone jest  dwoma wagonami, ta ładownia  ma dwie sekcje. W kierunku rufowym od drugiej ładowni, znajduje się mostek prowadzący do kabiny kapitana.
Ładowna III, zawiera  głównie amunicję i granaty ręczne, poza ładownią, widać dziurę po kominie, a dalej ogromną dziurę – miejsce w którym przed atakiem znajdowała się czwarta ładownia. Stoją tam dwa czołgi MK II Bren Carrier.

Aby udac sie na te wycieczke potrzebny jest certifikat minimum AOWD (Advance Open Water Diver). Kazdy nurek musi najpierw odbyc scuba review na Tiran badz na Ras Mohamed (dodatkowo platne 70$, w cenie jest transport, lunch, sprzet i napoje).

Wycieczka organizowana codziennie.

Aby dokonac rezerwacji prosimy wypelnic formularz kontaktowy znajdujacy sie po prawej stronie lub wyslac sms  na numer telefonu (002)01140225588 badz napisac do nas e-mail na adres: contact@egyptsharmtrips.com

Mozna takze zadzwonic do nas przez skype: egyptsharmtrips